Jakie warunki spełniać przy upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka zdobyła w minionym okresie spore zainteresowanie ze strony osób zadłużonych i nie ma się, czemu dziwić.

Wedle bowiem ekspertów z branży finansowej i prawnej obecnie jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwikłań, jeśli chodzi o zmartwienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Wskazane jest, albowiem napomknąć, iż do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być fakt, że z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało zaledwie kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, gdy w życie weszły znowelizowane przepisy. W tej chwili upadłość konsumencka jest o wiele bardziej dostępna dla przeciętnego Kowalskiego. fantastyczna treść Według prowadzonych statystyk tylko w początkowym półroczu tego roku z perspektywy ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko dowodzi na to, iż ten kierunek będzie się utrzymywał. Mnóstwo osób (przede wszystkim tych nazbyt zadłużonych) zadaje sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich stosownym wyjściem.

Można powiedzieć że, na tak zbudowane pytanie i ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie albowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zainicjować życie o przysłowiowego zera (wskazane jest, bowiem wspomnieć, że przeprowadzanie upadłości łączy się w wielu przypadkach z licytacją dobytku, jaki ma zadłużony w celu zaspokojenia roszczeń wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *