Upadłość konsumencka dla osób posiadających działalność gospodarczą

Upadłość konsumencka przyciągnęła w ostatnim okresie zauważalne zainteresowanie ze strony użytkowników zadłużonych i nie ma się, czemu dziwić.

Według bowiem specjalistów z branży finansowej i prawnej obecnie jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeśli chodzi o zmartwienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Wskazane jest, albowiem napomknąć, iż do tej pory ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być fakt, że z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało zaledwie kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia ich wyjaśnienie bieżącego roku, gdy w życie weszły znowelizowane przepisy. Obecnie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej dostępna dla pospolitego Kowalskiego. Według prowadzonych statystyk tylko w pierwszym półroczu tego roku z możliwości ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Dużo osób (w szczególności tych zbytnio zadłużonych) zadaje sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich poprawnym wyjściem.

Należy przyznać że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji konkretnej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie rozpocząć życie o przysłowiowego zera (warto, bowiem nadmienić, że przeprowadzanie upadłości łączy się nierzadko z licytacją dobytku, jaki ma zadłużony w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *